Kampania 19 dni przeciw krzywdzeniu dzieci i młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2022

Kampania 19 dni przeciw krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokołowie Podlaskim już po raz piąty przybiera barwy pomarańczowe i dołącza do Kampanii 19 dni przeciwko krzywdzeniu   i przemocy wobec dzieci i młodzieży.

Kampanię na całym świecie zainicjowała w 2011 roku genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women's World Summit Foundation, a w Polsce akcję koordynuje Fundacja Po Drugie. Przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Prowadzone w ramach Kampanii działania mają uczulać na występowanie zjawiska przemocy wobec dzieci   i młodzieży, budować świadome postawy, uczyć reagowania i szukania pomocy. Pomarańczowy to kolor kampanii, który ma za zadanie zwracać uwagę i ostrzegać. Więcej o Kampanii 19 dni https://www.facebook.com/19dni.

Pomarańczowa wstążka, która stała się symbolem Kampanii 19 dni ma nam uświadamiać, jak ważne jest dostrzeżenie sygnałów ostrzegawczych o dziejącej się przemocy. Pomarańczowy kolor jest ważny dla całej kampanii i dlatego możemy go zobaczyć też na balonach, gazetkach, strojach osób zaangażowanych w akcję.

Tegoroczne hasło Kampanii 19 dni brzmi:

STACJA - EMPATYCZNI

RAZEM MAMY MOC

Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół powiatu sokołowskiego do stworzenia utworów wierszowanych zainspirowanych hasłem tegorocznej Kampanii 19 dni. Niech młodszym i starszym poetom przyświeca idea empatii, tolerancji i współpracy!

Regulamin konkursu w załączniku.