Seminarium tematyczne – #10sekund

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 listopada 2023

Seminarium tematyczne – #10sekund

ZAPROSZENIE

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokołowie Podlaskim już po raz szósty przybrała barwy pomarańczowe i dołącza do Kampanii 19 dni przeciwko krzywdzeniu i przemocy wobec dzieci i młodzieży.

Kampanię na całym świecie zainicjowała w 2011 roku genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet - Women's World Summit Foundation, a w Polsce  akcję koordynuje Fundacja Po Drugie. Przez dziewiętnaście pierwszych dni listopada na całym świecie mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Prowadzone w ramach Kampanii działania mają uczulać na występowanie zjawiska przemocy wobec dzieci i młodzieży, budować świadome postawy, uczyć reagowania i szukania pomocy. Pomarańczowy to kolor kampanii, który ma za zadanie zwracać uwagę i ostrzegać. Więcej o Kampanii 19 dni https://www.facebook.com/19dni.

Tegoroczne hasło Kampanii 19 dni brzmi: #10sekund.

Zwraca uwagę na to, że #10sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. Ale to też wystarczający czas, żeby zauważyć i pomóc. Ile można zrobić w ciągu #10sekund, żeby powstrzymać przemoc? Po pierwsze nie odchodź. Nie odwracaj wzroku. Obserwuj i reaguj adekwatnie do sytuacji. Bądź uważny.

W ramach podsumowania tegorocznych działań serdecznie zapraszamy psychologów, pedagogów, pedagogów specjalnych, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów pracujących w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych na terenie powiatu sokołowskiego na seminarium tematyczne – #10sekund organizowane przez Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sokołowie Podlaskim w dniu 24 listopada 2023 roku (piątek), o godzinie 11.00, w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, w świetlicy.

W programie:

 

  • Razem możemy zatrzymać przemoc w rodzinie - Anna Katarzyna Kot - psycholog,   Jolanta   Bogaj   -   starszy   specjalista   pracy   socjalnej, Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie Podlaskim;

 

  • Procedura ,,Niebieskiej Karty” po zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie -  St. Sierż. Piotr Oksiuta, Komenda  Powiatowa  Policji w Sokołowie Podlaskim;

 

  • #10sekund. Reaguj na przemoc. Co warto wiedzieć? - Olga Bielarska - psycholog, Ewa Murek-Szotko - psycholog, Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sokołowie Podlaskim.

 

                                                                                                     Z wyrazami szacunku

                                                                                                   Beata Bocian-Waszkiewicz